Közzétette környezetvédelmi, társadalmi felelősségvállalási és vállalatirányítási, azaz ESG stratégiáját, illetve Fenntarthatósági jelentését a Takarék Jelzálogbank.
Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója, Puskás András, a Magyar Bankholding vezérigazgató-helyettese és Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója beszélgetett az esztergomi MCC Feszt „Miért jó egy bank, ha magyar?” című panelbeszélgetésén.
Környezetvédelmi, társadalmi felelősségvállalási és vállalatirányítási, azaz ESG-stratégiát hozott létre a Magyar Bankholding – közölték.
Egy pénzintézet a saját működésének átalakításán kívül a különböző termékeivel támogathatja a vállalatokat és lakossági ügyfeleket abban, hogy minél fenntarthatóbb célokat tűzzenek ki maguk elé, amelyeket természetesen a bank a saját eszközeivel tud finanszírozni - mondta el Puskás András, a Magyar Bankholding kiemelt ügyekért, kormányzati kapcsolatokért, kommunikációért és ESG-fenntarthatóságért felelős vezérigazgató-helyettese. A fenntartható pénzügyi szemlélet már nem a jövő ábrándja, de ma is velünk él: idén az MKB Bank kapta az MNB Zöld Bank díját, amellyel a jegybank az ökológiai lábnyom csökkentéséért legtöbbet tevő hitelintézet törekvéseit ismeri el 2019 óta.
Kétlépcsős fúzió, digitális ugrás, egyéves átmeneti időszak, új banki brand és arculat, tőzsdére lépés és nemzetközi terjeszkedés - többek között ezek a kulcsfogalmak hangzottak el azon a sajtótájékoztatón, amelyen a leendő szuperbank menedzsmentje mutatta be a Takarékbank, az MKB Bank és a Budapest Bank fúziójának részleteit. Újdonságként elhangzott: a lízingtevékenység már január 1-jével egyesül, a Budapest Bank beolvadása ellenére egyes brandelemei 2022. április 1-je után még egy évig fennmaradnak, a szuperbank tőzsdére vitele pedig reálisan 2025-ben valósulhat meg. A Portfolio kérdésére elmondták: négy év múlva 15% körüli tőkearányos megtérülés elérése a cél, és a piac leghatékonyabb szereplői szeretnének lenni.
2022 tavaszán a Budapest Bank beolvad az MKB Bankba, hogy aztán egy évre rá a Takarékbank is csatlakozzon hozzájuk. A ma bejelentett kétlépcsős egyesülés részleteiről, a "vízesésszerűen" érkező innovációkról és a nemzetközi terjeszkedésről Puskás András, a Magyar Bankholding vezérigazgató-helyettese beszélt nekünk.
Puskás András elnöki tanácsadó vezérigazgató-helyettesként, Szomolai Csaba kockázatkezelési vezérigazgató-helyettesként folytatja a Magyar Bankholdingnál.
A Bankszövetség digitalizációs programjáról, a fiatalokért vívott versenyről, az ügyfelek számára látványos érdemi innovációkról és a bankszektor esetleges konszolidációjáról beszélgettek egymással hazai bankok vezetői és az EY szakértője a Portfolio mai Banking Technology 2019 konferenciájának egyik délelőtti panelbeszélgetésében.
Sok tekintetben lemaradásban vagyunk, de nem olyan fejletlen a magyar bankrendszer a digitalizációban, ahogy az a felmérésekből látszik - értettek egyet mai Banking Technology konferenciánk első panelbeszélgetésének résztvevői. Nagy előrelépést érhetnénk el, ha az állam a papíralapú dokumentáció helyett saját adatbázisait (pl. jövedelem- és népességnyilvántartás) engedi hasznosítani a bankoknak.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Milyen hatása lehet ha Donald Trump betartja ígéreteit?
Mit tehet a kormány?
Hallgasd meg az előzetest már most!